Sara’nın ayak izlerinde Bilbao’da yürüdük

12 yaş sınırlaması toplumsal bir cinayettir

Ulusal birliğe odaklanmalıyız

Cinsiyetçilik her iki cins için bir savaş

En sevdiği işi yapıyor

Geri çekin!

Öz savunma meşru haktır

Kadın

Hikayeleriyle toplumsal yaralara dokunuyor

20.04.2018
Yazar Rabia Çelik Çadırcı, toplumda yaşanan gerçek hikayeleri konu edindiği ’Gece Saçlı Kırlangıçlar’ isimli hikaye kitabıyla adından söz ettiriyor.

Eserlerine kadınların yaşamını nakşediyor

20.04.2018
Emekliliğiyle birlikte gençlik hayali olan heykeltıraşlığa başlayan Ramazan Yıldırım, eserlerinde kadınların yaşamlarını ve toplumdaki yerlerini işliyor.

İSVEÇ: Her 10 kadın işçiden biri cinsel taciz mağduru

20.04.2018
Kadının en özgür yaşayabileceği ülkeler arasında gösterilen İsveç’te yapılan bir kamuoyu araştırmasına göre, kadın işçilerin yüzde 13’ü cinsel tacize maruz kalıyor.

Ulusal birliğe odaklanmalıyız

19.04.2018
Ortadoğu ve Kürt coğrafyasında sürdürülen savaş ve saldırılara karşı güçlü bir ulusal birlikteliğe ihtiyaç olduğunu vurgulayan Birleşik Kürt Kadınları Platformu’ndan Fikriye Aytin, “Kürt kadınlar bütün ideolojik, inanç, farklılıklarını bir kenara bırakarak ulusal birliğe odaklanmalıdır” dedi.

Hala yüzyılların yöntemi tercih ediliyor Kunsark

19.04.2018
Colemêrg’in Gundê Seyîda köyünde yaşayan kadınlar, evlerinde buzdolapları olmasına rağmen yüzyıllardır yiyeceklerini yazın kavurucu sıcaklığına karşı ‘kunsark’ adını verdikleri küçük mağaralarda muhafaza ediyor.

İHD: Hadım cezadan kurtarıyor

19.04.2018
İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi Çocuk Hakları Komisyonu, 9 Nisan’da Meclis Başkanlığı’na sunulan ve yarın Adalet Komisyonu’nda görüşülecek olan cinsel istismar yasa tasarısına tepki göstermek amacıyla basın toplantısı düzenledi.

Karaçi’de çocuğa vahşet isyana kaldırdı

19.04.2018
Pakistan’ın en büyük kenti Karaçi’nin Orangi Kasabası’nda 6 yaşında kız çocuğunun tecavüz edilerek katledilmesi isyana yol açtı.

Kadın katiline çifte indirim!

19.04.2018
İstanbul Kağıthane’de 13 Mayıs 2016’da eşi Halide Öztoprak’ı öldüren ve “ağırlaştırılmış müebbet hapis” cezası ile yargılanan Ali Rıza Özpolat’ın yargılandığı davanın karar duruşması, Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Geri çekin!

18.04.2018
AKP’nin çocuklara yönelik cinsel istismarı önlemek için öngördüğü ancak tartışma yaratan hadım uygulamasını da içeren ‘cinsel istismar düzenlemesi’ne karşı ortak bir metin yayınlayan 163 kadın ve LGBTİ örgütü, tasarının ivedilikle geri çekilmesini istedi.

Tecavüz kültürüne karşı her gün eylem

18.04.2018
Hindistan’da artan tecavüz kültürüne halkın öfkesi dinmiyor.