Mücadeleyi büyütelim

Avrupa Kürt Kadın Hareketi (TJK-E) ve Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi (NAV-DEM) yarın yapılacak olan ‘Abdullah Öcalan ve Tüm Politik Tutsaklara Özgürlük’ yürüyüşlerine katılım çağrısında bulundu.

08 Aralık 2017 Cuma | Haber

Avrupa Kürt Kadın Hareketi (TJK-E) ve Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi (NAV-DEM) yarın yapılacak olan ‘Abdullah Öcalan ve Tüm Politik Tutsaklara Özgürlük’ yürüyüşlerine katılım çağrısında bulundu. 

TJK-E açıklamasında, Türk devletinin 19 yıldır Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerinde ilkel bir tecrit uygulandığı belirtilerek, “Önderliğimiz  fiziken rehin alınmış olabilir, ama Kürt halkını aydınlığa çıkaran ve hücrelerine kadar ısıtan güneşimizdir. Ondan aldığımız güçle yürümeye ve direnmeye devam ediyoruz, devam edeceğiz“ vurgusunda bulunuldu.  Açıklamada Kürt sembollerini yasaklayan ve Türk devleti ile Kürtler üzerinden kirli pazarlıklarını sürdüren Alman devleti olmak üzere, Avrupa Birliği ülkeleri, Avrupa Konseyi ve İşkenceyi Önleme Avrupa Komitesi’nin (CPT)  yıllardır süren topyekûn tecride duyarsız tutumlarını kınadıkları vurgulandı. 


Katılım çağrısı

TJK-E açıklamasının sonunda şu çağrıya yer verildi: „9 Aralık Cumartesi günü ‘Abdullah Öcalan ve Tüm Politik Tutsaklara Özgürlük’ şiarıyla gerçekleştirilecek bütün yürüyüş, miting ve eylemlere başta Kürt kadınlarımız olmak üzere tüm halkımızı; adalet, eşitlik ve özgürlük mücadelesi veren tüm devrimci-demokrat çevreleri gücümüze güç katmaya, faşizme karşı devrimci mücadeleyi daha da büyütmeye çağırıyoruz.“ 


NAV-DEM: Güçlü katılalım

Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi (NAV-DEM) yarın ve Pazar günü yapılacak eylem takvimini açıklayarak eylemlere güçlü katılım çağrısında bulundu. NAV-DEM, açıklamasında AKP/MHP’nin milli faşist mutabakatla bugün insanlık onuruna saldırdığına ve OHAL sürecindeki ağır hak ihlallerine dikkat çekildi ve “ Dünya İnsan Hakları Günü vesilesiyle yapılacak olan eylemlere demokratik dost çevreler ve halkımızı en güçlü bir şekilde katılmaya çağırıyoruz.“ 


HABER MERKEZİ 
NAV-DEM Eylem takvimiCuma (8 Aralık 2017)

* Düsseldorf:  Bertha v. Suttner Platz’da saat 16.00-19.00 arası bilgilendirme standı


Cumartesi (9 Aralık 2017)

* Hannover: HBF önünde saat 14.00’te yürüyüş ve miting

* Bodensee: Wilhelmplatz, saat 16.00’da miting

* Köln (NRW geneli): Bahnhofvorplatz’da saat 13.00’te miting

* Hamburg: HBF önünde saat 15.00’te yürüyüş ve miting

* Berlin Hermannplatz saat 15.00’te miting

* Darmstadt: Luisenplatz Saat:14:00-16:00 miting 


Pazar (10 Aralık 2017)

* Hannover: HBF önünde saat 12.00-18.00 arası ‘uyarı nöbeti’ 

* Hanau: Marktplatz’da saat 13.00-15.00 arası bilgilendirme standı


88

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA