Şevên Kilamên Kurdî konserleri

'Şevên Kilamên Kurdî’ ile Kürtçe konserler dizisi Mem Ararat konseriyle başlıyor.

06 Aralık 2017 Çarşamba | Kültür-Sanat

'Şevên Kilamên Kurdî’ ile Kürtçe konserler dizisi Mem Ararat konseriyle başlıyor.

 Aralık 2017 tarihi itibariyle Londra başta olmak üzere Birleşik Krallığın diğer şehirlerinde sergilenmek üzere Şevên Kilamên Kurdî (Nights of Kurdish Songs) ismi altında yeni bir etkinlik konsepti başlatılıyor. 

 Konserlerde Mem Ararat’ın yanısıra sanatçılar Tara Jaff ile Suna Alan da misafir sanatçı olarak sahne alacak. Mem Ararat konserleri her iki gün içinde akşam saat 8’de başlayacak ve Stoke Newington Church Street üzerinde bulunan Clissold Park’ın hemen yanında 'küçük kilise' olarak bilinen The Old Church isimli kilisede yapılacak. Miya Solicitors, Bira London, Z Cafe Stokey ve Telgraf gazetesinin sponsor destekleriyle düzenlenecek sanatçılara enstrümanlarıyla Emre Kubilay, Nihad Jemshed, Salman Söbe ve Berdin Pamukçu eşlik edecek. Küçük ama önemli bir adım

Etkinliğin fikir sahiplerinden Mustafa Gündoğdu uzun zamandır kültürel çalışmalar konusunda hissettiği huzursuzluktan kaynaklı böylesi bir konsept oluşturduklarını söyledi ve ekled: "Özellikle Londra’da gerçekleştirilen kültürel etkinliklerin çoğunluğu ana akım kültür ve popüler kültür eksenli olmaya başladı. Bu türden bir kültürel yayılmacılığın etkisi her geçen gün artıyor. Buna karşılık zengin bir kültürel mirası temsil eden Kürt müziği ve onu icra eden müzisyenlerin ortaya koydukları eserlerin sergilediği alanlar sürekli olarak daralmaya başladı. Bu konsept hiç değilse Kürt müziğine bir nebze de olsa kendisini hakettiği ortamlarda ve düzende sergileme olanağı sunacak bir platformun oluşması için atılmış bir adım olacaktır. Bu platformun gelişip büyümesi ise toplumun vereceği tepkiye bağlıdır" dedi.


Etkinlik Detayları:

 Şevên Kilamên Kurdî - Nights of Kurdish Songs with Mem Ararat , featuring Tara Jaff and Suna Alan

Tarih ve Saat : 7 ve 8 Aralık 2017 günleri saat 20.00-22.00 saatleri arası

Yer: The Old Church, Stoke Newington Church Street, N16 9ES

Biletler www.theoldchurch.org.uk websitesini ziyaret ederek elde edilebilir. 


Y.ÖZGÜR POLİTİKA/LONDRA


123

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA