Din iman edebiyatı yapan yobaz Müslümanlara inanmayın

Ahmet Müslüm SADİOĞLU*

05 Aralık 2017 Salı | Forum

Değerli canlar: Artık Kürde mezar yeri de yoktur. Bir Kürt veya Alevi olduğunda, bir grup ırkçı ve faşist hemen devreye giriyor veya devreye koyuyorlar. Bir pankart açarak harekete geçiyorlar: „Ölünüzü dirinizi istemiyoruz“ pankartına ve yürüyüşe devletin yaklaşımı gayet normaldır.

- Söz konusu Kürt ve Kürdistan ise her şey yapılabilir.

- Cenazeye saygısızlık yapmak da suç değildir.

- Türk ırkçılığı ve Türk İslam sentezine göre de normal sayarlar. Anlaşılıyor ki, eğer toprağına ve egemenlik haklarına sahip değilsen cenazene de yer yoktur.

- Seyit Rıza ve arkadaşları Elazığ Buğday meydanında idam edildikten sonra cenazeleri ortadan kaldırılıyor. Kimileri yakıldığını ve yok edildiğini söylüyor.

Neden cenazelerini ortadan kaldırıyorlar?

Seyit Rıza ve arkadaşlarını Dersim’de gömemezlerdi! Gömseydiler buralar hatırlanır ve ziyaret edilirdi.

- Ayrıca daha yakın süreçte panzer arkasına bağlanıp sürüklenen Kürdün fotoğrafı hatıralardadır. Aynı süreçte vurulan kadın gerilla ve genç kızlarımızın fotoğraflarını kirli savaşçılar tarafından medyaya servis ediliyordu.

Bu güne kadar Türkiye’de Kürtlere linç olayları yaşatıldı, linç edilenler oldu.

- Bu bir devlet kültürüdür. Devlet tarafından pompalanmaktadır.

- Cenazeye ve ölüye saygısı olmayanlar normal bir toplum olmaktan çıkmışlardır.

- Cenazeye ve ölüye bunu reva görenler sözde İslam adına „TEKBİR“ getirerek önce Allah’ı sonra da yüce dinimiz İslam’ı da kendi barbarlıklarına alet ediyorlar! 

Sevgili kardeşlerim: Geliniz hep birlikte yüce dinimiz olan İslam ve onun sevgili Peygamber’inin bir cenazeye veya bir ölüye olan bakış açısını hep birlikte göz atalım:

- Sevgili peygamberimiz bir gün mescidin önünde sahabelerle(arkadaşlarıyla) sohbet ederken oradan bir Yahudi kadın cenazesi geçiyor! Bunu gören Peygamber hemen ayağa kalkıyor! Yanında bulunan sahabeler önce kısa bir tereddüt sonra da Peygamber kalkınca onlarda ayağa kalkıyorlar!

- Cenaze geçtikten sonra da sahabeler (Arkadaşlar)ı soruyorlar: Ey Allah’ın resulü o bir Yahudi kadın cenazesiydi niçin ayağa kalktın?

- İslam peygamberi cevap veriyor!

- Cenaze gördüğünüz de ister Yahudi olsun, isterse Hıristiyan olsun hemen ayağa kalkıp hürmet gösterin?  

- Cenazeye ve ölüye saygısı olmayan Yezid soylu barbarlar? 

Sizler barbarlığınızı devam ettirip Yezid’in yolunu takip edebilirsiniz?

- Bizler ise dünya var olduğu müddetçe tüm insanlık için örnek teşkil eden Hz. Muhammed (s.a.v.)’i takip etmeye devam edeceğiz!

- Türkiye’de toplumsal bir ırkçılık yaygındır. Buna açık ve gerçekten karşı çıkan Türkler oldukça azdır.

- Bundan dolayı sadece sömürgeci egemenler değil, kendi toplumlarının ezici çoğunluğunu kendi ırkçılıklarına ortak etmişlerdir. Kürtleri linç etme olayları hep kapatılıyor, görmemezlikten geliniyor. Ortam gerilince kendi örgütledikleri, sözde sivil kesimlerini harekete geçiriyorlar!

- Mesaj şu: „Bırakınız Kürdistan’ı istemeyi Türk metropollerinde size yer vermeyiz“

- Sanki kendi isteğimizle gittik. Bizi oralara sürgün eden ve dağıtan ve gitmeye mecbur bıraktıran Türk sömürgeciliğidir! Sonrada dönüp bunları Kürde karşı kullanıyorlar!

- Çünkü Türkiye büyük ölçüde cumhuriyet kurulmadan önce başkalarının toprağıydı. Soykırımdan geçirdiğini geçirdiler, kalanı asimile ediyorlar, baş kaldırana her tür vahşeti uyguluyorlar.

- Bir Kürt şehrinde bir Türk’ün linç edildiğini duyamazsınız.

- Kürtlerin içinden cenazeye saygısızlık yapanlarda yoktur.

- Kürtler Türkleri topluluk vb olarak aşağılamıyor! Ama Türk halkı içinde aşağılama ve dıştalama yani mahalle baskısı gelişmiştir! 

- Devlet bir yandan hizaya çekmek isterken birde metropollerde Türklerin mahalle baskısıyla karşılaşıyorlar!

- Cenazeye saygısızlığı ve hakareti onaylayan bir devlet bitmiştir! 

- Kendiside baskı uygulayan“sivil“ Türk’ler gibi düşünüyor ve yapıyor! Bu haliyle Türklerin neyi ile birlikte yaşayacağız?

- Mevcut durumla nikah kılmak akılsızlık işidir?

- Yıkılması en inanılmaz görünen diktatörler ve devletler yıkılıp gittiler!

- Bu Yezid soylular mı kalacak?


* Demokratik İslam Kongresi (DİK) Şura Üyesi, Muş Din Adamları Derneği Başkanı


391

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA