Oliver Hall şehit düştü

YPG Basın Merkezi, Britanyanlı savaşçı Oliver Hall’ın (Canşêr Zagros) 25 Kasım günü Reqa’da mayın patlaması sonucu şehit düştüğünü duyurdu.

01 Aralık 2017 Cuma | Haber

YPG Basın Merkezi, Britanyanlı savaşçı Oliver Hall’ın (Canşêr Zagros) 25 Kasım günü Reqa’da mayın patlaması sonucu şehit düştüğünü duyurdu.

YPG’nin konuya ilişkin açıklaması şöyle: "Reqa’nın özgürleştirilmesi hamlesinin sona ermesinden bu yana şehirde başlatılan temizlik çalışmaları aralıksız sürdürülmektedir. DAİŞ tarafından başkent kabul edilen şehrin hemen her tarafına yüzlerce mayın ve patlayıcı tuzaklar yerleştirilmiş bulunmakta, bu nedenle temizlik işlemleri büyük bir dikkat ve titiz bir çalışmayla yürütülmektedir.

Şehir sakinlerinin güvenli bir şekilde geri dönüşlerini sağlamak için operasyon sonrasında da savaşçılarımızın büyük emek ve fedakarlığı söz konusu olmaktadır. 25 Kasım 2017’de, mayın temizleme çalışmalarında yer alan Canşêr Zagros (Oliver Hall / Gosport, İngiltere / 1993) arkadaşımız bir mayının infilak etmesi sonucu şehadete ulaşmıştır.

Canşêr Zagros arkadaşımız Reqa operasyonu sürecinde İngiltere’den özgürlük saflarına katılım sağlamış, operasyon süreci boyunca aktif biçimde çalışmalarda yer almıştır. Operasyon sürecinde şehadete ulaşan pek çok enternasyonalist yoldaşı gibi aylar boyunca görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye çalışmış, büyük bir emek ve fedakarlığın sahibi olmuştur.

YPG ve YPJ olarak Canşêr arkadaşımız şahsında tüm enternasyonalist devrim şehitlerini minnetle anıyor, anılarına bağlı kalacağımızın sözünü veriyoruz. Şehidimizin ailesine başsağlığı diliyoruz."


1170

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA