Kandil’de ‘çözüme suikast’in şifreleri...

Cephane taşıyan trene sabotaj

‘Ya gidersin ya tutuklarız’

Verecek taviz kalmadı mı?

2 yıllık savaş bilançosu

Askeri yaptırım planı

Gerilla Kirpi imha etti

Haber

Mutlak tecrit derinleşerek sürüyor

28.07.2017
Asrın Hukuk Bürosu, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik ağırlaştırılmış tecride ilişkin 6 aylık raporunu açıkladı. Hukuk Bürosu, ağırlaşarak süren İmralı Sistemi'ne karşı mücadele çağrısı yaptı.

Direniş abluka altında

28.07.2017
Vicdan ve Adalet Nöbeti’nin yapıldığı Ekin Ceren Parkı, son 3 gündür en çok konuşulan mekan haline geldi. Binlerce polis, bariyer, zırhlı araç ve drone ile çevrilen park, adeta Çin Seddi’ni anımsatıyor. 10 HDP’li vekilin kaldığı yere, birçok engel aşıldıktan sonra ulaşılabiliyor.

HDP’nin direnişini Avrupa’ya taşıralım

28.07.2017
HDK-Avrupa HDP’nin başlattığı direnişin sahiplenmesi ve Avrupa’ya taşırılması çağrısında bulundu: “Adalet, barış, demokrasi, eşitlik ve özgürlükten yana olan Türkiye ve Kürdistanlıları, Avrupa halklarını HDP’nin başlattığı Vicdan ve Adalet Nöbeti’ni sahiplenmeye ve Avrupa kentlerine taşıyarak büyütmeye çağırıyoruz!“

İsveç ve Almanya’dan ortak nota

28.07.2017
Türk Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tutuklanan insan hakları savunucularını ajanlıkla suçlaması üzerine Almanya ve İsveç Türkiye’ye protesto notası verdi. Alman Dışişleri Sözcüsü Schäfer „Türkiye’deki tutuklular esir haline getirilmemeli“ dedi.

Türkiye’ye gitmeyin uyarısı

28.07.2017
AKP/MHP rejiminin herkes için tehdit oluşturan uygulamaları, birçok ülkenin de gündeminde.

Bağımsızlık yolunda yeni adım

28.07.2017
Bağımsızlık referandumunun haftalardır gündemde olduğu Katalonya’da bölgesel iktidar partileri, referandum çağrısını kolaylaştıracak yeni bir yasayı kabul etti.

O vekilliği siz vermediniz ki!

28.07.2017
HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ve Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk'ün vekillikleri, Meclis tarihinde bir ilke imza atılarak “devamsızlık”tan düşürüldü.

Tendürek bombalanıyor

28.07.2017
Aylardır askerlerin kuşatma altına aldığı, yaylalarda askerlerin hendek kazıdığı Ağrı’nın Tendürek bölgesi Türk ordusu tarafından bombalandı.

Plastik mermilere ‘neden direndin’ soruşturması

28.07.2017
Yüksel Caddesi eylemlerinin simge ismi Veli Saçılık'a, plastik mermi sıkan polisler hakkında şikayete rağmen soruşturma açılmazken, Saçılık'a direndiği için soruşturma açıldı.

7 şehit uğurlandı

28.07.2017
Reqa’yı Özgürleştirme Hamlesi’nde şehit düşen 7 YPG savaşçısını Heseke’de düzenlenen görkemli törenle son yolculuğuna uğurladı.