Rus temsilci İmralı’ya gitti mi?

İşgali direniş durdurur

Demirtaş suçluları teşhir etti

Gerilla MİT’çileri vurdu

Kürt düşmanlığında istikrarlılar

11 Eylülcü YPG’nin elinde

Gerilla Lêlîkan’da tepeledi

Haber

Kalekol da kurtaramadı

20.04.2018
Bazîd’e bağlı Serêkanî yakınlarındaki kalekol ve tepeyi hedef alan gerillalar, üç koldan ateş altına alarak mevzileri tek tek düşürüp ardından tüm tepede kontrolü sağladı.

Çarşema Sor kutlandı

20.04.2018
Almanya’nın Bielefeld ve Hildesheim kentlerinde Êzîdî Kürtlerin yeni yılı ve baharın gelişi olarak kutlanan Çarşama Sor etkinliklerinde birlik ve deriniş mesajı verildi.

AKP kendi tezgahını kuruyor

20.04.2018
Çok partili hayata geçildikten sonra Türkiye’yi erken seçime götüren partilerin neredeyse tamamı gittikleri seçimleri kaybetti.

Baydemir ve Irmak’ın vekillikleri düşürüldü

20.04.2018
HDP milletvekili Osman Baydemir ve Selma Irmak’ın vekillikleri düşürüldü. Seçimlerde 59 sandalye kazanan HDP’nin bugüne kadar 11 vekiliği çeşitli gerekçelerle gasp edildi.

HDP iki koldan başladı

20.04.2018
HDP Eşbaşkanları Sezai Temelli Mersin’den, Pervin Buldan ise İzmir’de 24 Haziran seçimlerinin startını verdi.

‘Savaş karşıtı duruş canlandırılmalı’

20.04.2018
Halkların Demokratik Kongresi- Avrupa (HDK-A) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), yedinci toplantısını Avrupa’nın farklı bölgelerinden üyelerinin katılımı ile 14 nisan’da Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştirdi

Efrîn için ortak yayın

20.04.2018
Stêrk TV ve Medya Haber TV, Heyva Sor a Kurdistanê’nin (Heyva Sor) başlattığı ‘Efrîn İçin Büyük Ulusal Yardım Kampanyası’na destek için 21 Nisan Cumartesi (yarın) ortak yayın düzenliyor.

BM’den İran’a ‘Kürt tutsak’ çağrısı

20.04.2018
Birleşmiş Milletler bünyesindeki üç uzman, İranlı yetkilileri işkenceye maruz kalan Ramin Huseyin Penahi hakkında verilen idam cezasının iptal edilmesini istedi.

Türk devleti Güney'de işgali üst aşamaya taşıdı

20.04.2018
Güney Kürdistan'da hem siyasi hem de toplumsal düzeyde esas olarak işgalciliğe karşı bir duruş içinde olmak gerekiyor. Bu konuda yetersiz bir tutumun olduğunu belirtmek gerekiyor. Çok etkili bir sonuç ortaya çıkmadı. Askeri açıdan böyle bir işgal durumu söz konusu.

Mevsimlik iş yolculuğu başladı

20.04.2018
Aileleri ile birlikte yaklaşık 1 milyonluk nüfusa tekabül ettikleri tahmin edilen mevsimlik tarım işçileri, çalışmak için yollara düştü.