Zaxo’daki üsleri başlarına yıkıldı

38 cenaze arazide kaldı

Dünyayı dar edeceğiz!

Yalan bombardımanına da QSD yanıtı

Hiçbir cephede geçit yok

İmralı sistemini PARÇALAMAYA

QSD’den görkemli DİRENİŞ

Haber

DİRENİŞİN ADI EFRÎN

20.02.2018
Türk ordusu ve çeteleri 32 gündür tankı, topu, uçakları ile havadan ve karadan bombalamasına rağmen sınır hattını geçemedi. Ağır kayıplar veren işgalciler, sivilleri katlediyor.

Efrîn’e saldırı durdurulmalı

20.02.2018
İngiltere’nin başkenti Londra’da Uluslararası Komplo’yu protesto eylemine 3 bin kişi katıldı. Eyleme destek veren İşçi Partisi Lideri Jeremy Corbyn, Türkiye’nin Efrin’e yönelik saldırısını derhal durdurmasını istedi.

Lozan’da kongre sevinci

20.02.2018
Demokratik Kürdistanlılar Toplum Merkezi (NCDK-S Lozan) İsviçre’nin Lozan kentinde 2’nci kongresini yatı. Onlarca üye, dost kurum ve parti temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen kongre devrim şehitleri anısına 1 dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Köln’de şehitler anıldı

20.02.2018
Almanya’nın Köln kentinde bugün öz yönetim direnişi ile Efrîn şehitleri anıldı. Kürt Demokratik Toplum Merkezi’nde düzenlenen anma Mehmet Tunç, Asya Yüksel, Pakize Nayır, Sêvê Demir, Barîn Kobanê ve Avestan Xabûr şahsında tüm şehitler için yapılan saygı duruşu ile başladı.

Efrîn için anlamlı girişim Barış ve Demokrasi İnisiyatifi

20.02.2018
Almanya’da bilim insanları, sanatçılar, hukukçular, parti/sendika temsilcileri bir araya gelerek Efrîn için barış ve demokrasi inisiyatif kurdu. İnisiyatif 3 Mart’ta kitlesel bir gösteri düzenleyecek.

TTB’ye yönelik ucuzca plan

20.02.2018
İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Samet Mengüç, "TTB'deki Türk kelimesinin kaldırılması girişimi çok ucuz, arka planı olan bir yaklaşım. Arka planda düşündükleri bizi Sağlık Bakanlığı’na bağlı, muhalif sesi olmayan bir alan haline getirmek" dedi.

İnternet medyasına da saldıracaklar

20.02.2018
Gazeteci Aydın Engin, "AKP iktidarının medyadan ölümüne bir korkusu var. İnternet medyasına saldıracaklar ama en sonunda biz kazanacağız" dedi.

Toplumsal cinnet hali

20.02.2018
Sosyolog Mehmet Emin Başer, iktidarın savaş dahil bütün enstrümanlarla toplumu tahrip ettiğini belirterek, "Yaşananlar bir çeşit toplumsal cinnet halidir. Toplumsal vicdan yaralanmış. Şu an bilimsel yargılarla, ölçütlerle bunları ortaya koyamıyoruz" dedi.

Türkiye yüzleşmek zorunda

20.02.2018
HDP Dış İlişkiler Sorumlusu Hişyar Özsoy, Türkiye’nin Kürt karşıtlığı pozisyonunun değişmediği sürece ABD ile krizin devam edeceğini söyleyerek, "Türkiye istese de istemese de Kürt gerçekliğiyle yüzleşecek" dedi.

3 saat 30 gün oldu

19.02.2018
'3 saatte tamamlama' niyetiyle 19 Ocak’ta başlattığı işgal saldırısı, saatlerden günlere, günlerden aylara uzarken, Efrîn’de beklemediği direnişle karşılaşan Türk devleti, en son çıtayı “üç aya çıkararak” hedef küçültüp, gerçekleri gizlemeye yoluna başvurdu.