PKK davası Adalet Divanı’nda

Astana’nın fişini çektiler

Mahkemeden olumlu izlenim

Suriye’nin en büyük kaybedeni Türkiye

Alman bütçesiyle çocuk istismarı

Erdoğan ölü çocuklara bayılıyor

Maketler de poliste rehin

Dünya

Vekilden boykota davet

20.04.2018
İsviçre Sosyalist Parti Milletvekili Carlo Sommaruga, “Adaletsizlikte sınır tanımayan Erdoğan rejimini durdurmanın en etkili yolu ekonomiden geçer” diyerek, İsviçre ve Avrupa halklarına Türk turizmini boykot etme çağrısı yaptı.

Stuttgart ‘Efrîn ile Dayanışma Çadırı’ 4.ayında

20.04.2018
Almanya’nın Stuttgart kentinde Efrîn’i Sahiplenme Platformu Bileşenleri tarafından açılan ‘Efrîn ile Dayanışma Çadırı’ 21 Ocak’tan bu yana açık.

Reform tasarısı iptal edilsin

20.04.2018
Fransa’da son iki aydır gündemde olan demiryollarının özelleştirilmesini içeren reform tasarısı Meclis tarafından onaylanırken; greve katılan CGT, UNSA, FO, Solidaire, SUD sendikaları alanlara çıktı.

Rote Hilfe iktidarın hedefinde

20.04.2018
Almanya’da 1975’ten bu yana Kürt siyasetçiler de dahil olmak üzere sol aktivistlere hukuksal danışmanlık hizmeti ve destek veren hukuk örgütü Rote Hilfe, kapatılmakla tehdit edildi. İktidar partisi Hristiyan Demokrat Birliği’nin (CDU) Parlamento İçişleri Komisyonu Sözcü Vekili Armin Schuster, Die Welt gazetesinde yayınlanan bir makalede Rote Hilfe’yi hedef göstererek, İçişleri Bakanlığı’nı harekete geçmeye çağırdı.

3 kentte boykot etkinlikleri

20.04.2018
Fransa’nın Paris ve Marsilya kenti ile İsviçre’nin Basel kentinde Türk turizmi ve Türk mallarını boykot etmek için etkinlikler yapıldı.

Suriye’nin en büyük kaybedeni Türkiye

19.04.2018
‘Kürt Dağı üzerinde savaş’ (Kampf um den Berg der Kurden) isimli kitabının yazarı Thomas Schmidinger, kitabıyla Efrîn’in unutulmaması ve Türk devletinin Efrîn’de yapmaya çalıştığı etnik temizliğe dikkat çekmek istiyor.

Erdoğan ölü çocuklara bayılıyor

19.04.2018
Almanya’da DİTİB camilerinde çocuklara müsamere yoluyla yaptırılan Türk ırkçılığına benzer görüntülere Viyana’da da rastlandı.

Tartışmalı tasarı Meclis’ten geçti

19.04.2018
Fransa’da son iki aydır gündemde olan demiryollarının özelleştirilmesini içeren reform tasarısı, Ulusal Meclis’te oylanarak kabul edildi. İşçi sendikaları ise 22 Mart’ta başlattıkları grevde yeni bir etaba girerek daha ‘sıkı bir grev’ diyerek Salı akşam saatlerinde başlayan ve Cuma sabahına kadar sürecek greve başladı.

Kıymetli rehinelere sahip

18.04.2018
Erdoğan, farklı ülkelerin vatandaşlarını Türkiye’de tutuklayarak muhataplarından taviz koparmayı sürdürüyor. Wall Street Journal gazetesi İzmir’de tutuklu bulunan ABD’li papaz Brunson’un Erdoğan’ın rehinesi olduğunu yazdı.

Macron: Balkanların Türkiye ve Rusya’ya kayma riski var

18.04.2018
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupa Parlamentosu’nda yaptığı konuşmada Avrupa’da demokrasi ile otoriterlik arasında bir iç savaşın yaşandığı, Balkan ülkelerinin ise Türkiye ve Rusya’ya kayma riskinin bulunduğunu söyledi.